Psychologie a sebeovládání při sázení

V tomto článku vám představíme několik rad ohledně psychologie a sebeovládání při sázení. Budete-li je dodržovat, rozhodně se zvýší vaše zisky.
Akceptujte své prohry

Neoficiální statistiky říkají, že pouze cca 10 % sázkařů dosahuje dlouhodobého zisku. Když do tohoto prostředí vstoupíte poprvé, budete součástí té druhé skupiny. Vaše budoucnost záleží na tom, jak k sázení přistoupíte. Pokud jen hledáte zábavu, dá se říct, že vše bude jednodušší – sázením nezbohatnete. Dost možná nevyhrajete nic. V tomto případě ale platí, že výhry pro vás mají vyšší důležitost než prohry, takže prohry akceptujete. Problém nastává, když sázíte ledabyle (pro zábavu), ale zároveň chcete vyzrát na bookmakery a sázením vydělat balík. Pokud neberete sázení vážně – nestudujete strategii, neprovádíte důkladné předzápasové analýzy a nedodržujete bankroll managment, nemůžete doufat v to, že byste dosáhli dlouhodobého zisku. Skončíte tak, že prohrajete peníze. A většinou budete svádět vinu na všechno možné kromě sebe sama. Nejčastější výmluvou je (ne)štěstí. Takže aby bylo jasno: V sázení nic jako smůla neexistuje! Hráč vašeho týmu dostal červenou kartu nebo váš tým v 90. minutě inkasoval branku? To je nepříjemné, ale příště to zase bude naopak. Pokud porovnáte data za celou sezónu, uvidíte, že prakticky vše se v dlouhodobějším měřítku vyrovná. Musíte si zapamatovat, že k úspěchu vede jen cesta v podobě snahy a tvrdé práce. Zapracujte na sobě a máte šanci. Pokud ale budete vinu svádět na smůlu, budete na internetu hledat různé sázkové systémy a nebo můžete za tipy na sázení platit. Jako sázkař začátečník musíte akceptovat bolestivou pravdu a přiznat si, že zatím jste prohrávajícím sázkařem.
Změňte své myšlení

Musíte zapomenout na myšlenku o rychlém zbohatnutí. Vašimi soupeři jsou bookmakeři, kteří disponují velkými znalostmi a zkušenostmi. Vaše výhra je jejich prohrou. Abyste dosáhli svého cíle, budete se muset stát lepšími než oni. Vaše startování pozice není kdovíjak skvělá, nicméně s dostatečným množstvím úsilí a disciplíny můžete svého cíle dosáhnout. Snažte se minimalizovat své ztráty a vyhledávat příležitosti nabízející dobrou value. Jakmile se jednou po sezóně podíváte do svých záznamů a zjistíte, že jste v plusu, zasloužíte si aplaus. Až poté o sobě můžete začít přemýšlet jako o dobrém sázkaři, který může dosáhnout dlouhodobého profitu. Cesta k tomuto okamžiku ale nebude úplně jednoduchá – 90 % sázkařů selže. Další možností je pojetí sázení jako formy zábavy. Pokud se vám nechce na sobě pracovat a stát se profesionálním sázkařem, můžete si vsadit např. na nějaký víkendový fotbalový zápas a užít si trochu napětí. Cena bude asi stejná jako cena několika piv v hospodě nebo cena nového trička. Prohry vám nijak neublíží a v případě výhry budete mít dobrý pocit.
Vždy zůstaňte klidní

Úspěšní a neúspěšní sázkaři se od sebe liší v mnoha faktorech. Jedním z nejdůležitějších je stav mysli. Neúspěšní sázkaři se po výhře dostanou do laufu. Tento pocit chtějí zažít znovu (a ideálně ještě silněji), takže začnou vytvářet velké množství (často nesmyslných) sázek a svůj zisk bookmakerům rychle vrátí. Poté u nich nastane fáze, kdy se snaží dostat ze ztráty… a pokračuje další kolo hloupých sázek. Výsledek tohoto jednání si asi dokážete představit. Většina sázkařů nedokáže vydržet „bolest“ z nějaké menší či větší série proher. Každá prohra je pro ně tragédie. Často se tak sázkař dostane do situace, kdy si řekne „všechno nebo nic.“ Vsadí, prohraje a zjistí, že bankroll, který několik týdnů či měsíců budoval, je nenávratně pryč. Jen málo takových sázkařů si uvědomí, že problém nemusí být zakořeněn v jejich strategii, ale spíše ve způsobu jejich myšlení. Úspěšní sázkaři naopak akceptují jejich výhry a prohry bez toho, aby projevovali výrazné emoce. Vědí, že jsou dobří a že se jim jejich práce dříve či později vyplatí. Sezóna je dlouhá a jedna špatná sázka je v porovnání s celkovým počtem sázek zanedbatelná.
Nebezpečí dobrých a špatných sérií

Dobré a špatné série jsou časté. Setkají se s nimi jak amatérští sázkaři, tak i profesionálové. Rozdíl je v tom, jak se s nimi vypořádají. Amatéři si i po sebekratší dobré sérii myslí, že jsou nezastavitelní. Začnou sázet více peněz a budou více riskovat. Logickým vyústěním takového jednání je to, že vyhrané peníze hodně rychle vrátí bookmakerům. Při špatné sérii se naopak takoví sázkař cítí velice špatné a jeho důstojnost je zraněna. Máte špatný víkend? To se stává – zapomeňte na to. Buďte silní a počkejte si na další kolo vaší oblíbené ligy. Vyčleňte si na sázení peníze, které si můžete dovolit ztratit (takže žádné půjčování si, prodávání věcí či sázení částek, které jsou v poměru s vašimi výdělky a úsporami příliš vysoké) a rozhodněte se, kolik % z této částky budete denně sázet. Nemělo by se jednat o více než 5-10 %. Obecně platí, že na jeden tiket byste neměli sázet více než 5 % svého bankrollu (ideální hodnotou jsou asi 3 %). Více informací naleznete v našich článcích Bankroll managment pro začátečníky a Bankroll managment pro pokročilé. Jakmile prosázíte svůj denní rozpočet, pro daný den vaše sázení (nehledě na výsledky tiketů) končí! Sebeovládání je stejně důležité jako schopnost předvídání výsledků. Pokud měsíčně podáte 25 sázek, nepokoušejte se své zisky zvýšit tím, že příští měsíc jich podáte 50. Tímto způsobem to nefunguje. O zvýšení zisku se můžete snažit např. využitím různých promo akcí a bezplatných sázek. Nesnažte se ani za každou cenu dostat ze ztráty. Smiřte se s tím, že pro daný měsíc jste v červených číslech, zanalyzujte své sázky, nalezněte chyby a příště se jich vyvarujte. Nesmíte být impulzivní. Vše musíte s chladnou hlavou zvážit a následně si vybrat nejvhodnější postup. Vše záleží jen na vás.2020 © super-bets.cz
Všechna práva vyhrazena.

Web vytvořil - Patrik Picka


Web je určen pouze pro uživatele starší 18 let. Negarantujeme žádný příjem ani zisk. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost!